Prieš keletą savaičių, kilniame Vilniaus miesto savivaldybės su socialiniais partneriais organizuotame seminare, su Vilniaus miesto kraštovaizdį projektuojančiais specialistais prakilniai dalijomės patirtimi ir žiniomis apie želdinių statybos projektuose apsaugą, aiškinome, kad sunkiosios technikos važinėjimas statybos sklype kenkia želdinių šaknims, suardo dirvožemį, svarbiausią mūsų kraštovaizdžio išteklių, ant kurio augalai augdami mikroklimatą gerina ir kitokią materialinę ir dvasinę naudą teikia.

Pasirodo, veltui – šaunioji Vilniaus miesto administracija turi savo planus ir šoumenų bendriją, kuriai Vilniaus centre esantis Tauro kalno želdynas nėra specialios apsaugos, protingų sprendimų nusipelniusi teritorija.

Savivaldybės administracija išdavė leidimą 2023 m. vasario 23 d. organizuoti  ant Tauro kalno „RED BULL JUMP & FREEZE“ renginį – savadarbių rogių nusileidimo ir šuolio į baseiną šou. Vandalams ir barbarams reikia pramogų ir žaidimų čia pat ir dabar. „Bus, tinka bet kas“ – tarė išmintingieji kurmiai. Sunki technika maknoja įmirkusiomis terasomis ir šlaitais, laikini statiniai ir įrenginiai montuojami, sniegas vežamas,  užmiršus želdinių ir želdynų apsaugos taisykles, socialiniuose tinkluose verda diskusijos…

Apie želdinių apsaugą trumpam negalvokime – taip nutarė Vilniaus miesto savivaldybės administracija.
Pauliaus Peleckio nuotrauka, 2023 m. vasaris

„Kadangi neigiamą temperatūrą pakeitė teigiama, ir sniegas ant kalno nutirpo, renginio organizatoriai veža sniegą ir ruošia trasą. Esant pliusinei temperatūra ir drėgnam dirvožemiui, sunkiasvorė technika palieka vėžes. Tačiau prašydami leidimo renginiui organizatoriai įsipareigojo teritoriją sutvarkyti“, – taip užtikrino savivaldybė 15min.lt portalą. Stebėsime šį procesą su nuostaba ir nerimu.

KŽEG informacija