Kaip informavome anksčiau, Trakų Vokės dvaro parke 2021 m. liepos 23 – rugpjūčio 6 dienomis surengtas KŽEG,   Edouard‘o F. André klubo Lietuvoje ir kitų partnerių organizuojamas ir remiamas dailės, fotografijos ir kraštovaizdžio architektūros pleneras  „Žvilgsnis į atnaujintą Trakų Vokės dvaro parką“.  

Plenere dalyvavo per 15 įvairių meno sričių atstovų, tarp jų, akvarelininkai Romanas Borisovas, Anatolijus Ščiogolevas, keramikė ir edukatorė Vida Juškaitė, skulptorė Aušra Jasiukevičiūtė, tapytojos Stanislava Baronienė, Danguolė Martinaitienė, Laimutė Širvydienė, kraštovaizdžio fotografė miškininkė Rasa Puzinienė, grafikė Kristina Daniūnaitė, kraštovaizdžio architektai Vaiva Deveikienė, Egidijus Vidrinskas, dailės edukatorės Aistė Burkė, Rimantė Vasiljeva, sieninės tapybos restauratorė Jolanta Vitkutė ir kiti.

Seminaro pranešėjai diskusijoje. Kristinos Žalnierukynaitės nuotr.

Plenero programoje – ne tik parko vaizdų fiksavimas ant drobės ar popieriaus lakšto, meninė kontempliacija, bet ir seminaras-vaizdo konferencija „Trakų Vokės dvaro parko atnaujinimo patirtis ir pamokos“. Seminare-vaizdo konferencijoje 2021 m. rugpjūčio 2 d. buvo galima dalyvauti tiesiogiai Trakų Vokės dvaro rūmuose arba nuotoliniu būdu prisijungus per MS TEAMS platformą. Seminare gyvai ir nuotoliniu būdu dalyvavo apie 40 dalyvių – plenero dalyviai, savivaldybių administracijų specialistai, kraštovaizdžio architektai, želdynų priežiūros specialistai, aukštųjų mokyklų pedagogai.   

Penki seminaro pranešėjai apžvelgė dvaro parko tvarkymo ir pritaikymo lankymui  įgyvendinamo projekto (SĮ „Vilniaus planas“) sprendinius, arboristinius ir kitus parko tyrimus, analizavo senojo parko (skaičiuojama, kad Trakų Vokės dvaro parkui šiemet sukanka 180 metų; 2021 m. baigiama, matyt, jau ketvirtoji parko renovacija; E. André su bendraautoriais XIX a. pabaigoje projektavo antrąjį Trakų Vokės dvaro parko atnaujinimą, kraštovaizdžio architektas Alfonsas Kiškis 1970 m. – trečiąjį)  meninę raišką. Teorine ir praktine parko puoselėjimo prasme svarbūs buvo skulptorės Aušros Jasiukevičiūtės pranešimas „Žvilgsnis į parko erdves ir elementus skulptoriaus akimis. Skulptūrinės erdvės samprata ir analizė“, dr. Vaivos Deveikienės pranešimas „Dvaro sodybos ir parko spalvos – istorinė estetika ir autentika“ , arboristo eksperto Renaldo Žilinsko pranešimas apie arboristinį parko medynų vertinimą, senųjų alėjų būklę.

Pleneras užbaigiamas 2021-08-06 atidaroma plenero darbų paroda, kūrybinių rezultatų pristatymu Trakų Vokės dvaro rūmuose. Kviečiame į parodos atidarymo (vernisažo) vakarą 2021-08-06 (penktadienį) nuo 17 val.

Organizatorių informacija, 2021-08-04.