KŽEG partneriai – E. F. Andrė klubas Lietuvoje (EFA klubas) – 2020 m. vasaros pabaigoje, COVID 19 pandemijos sąlygomis pakvietė Lietuvos menininkus – tapytojus, grafikus, akvarelininkus, kraštovaizdžio architektus į savarankišką vienos dienos plenerą „Laiškai iš Edouard‘o F. Andrė sukurtų parkų“. Tai buvo kvietimas „parašyti laišką“, įamžinti įspūdį iš šiandienos Lentvario, Palangos, Trakų Vokės, Užutrakio dvarų parkų, kuriuos tarptautinės šlovės parkų meno meistras yra sukūręs grafų Tiškevičių dvarų sodybose. Klubas išleido puikų plenero darbų katalogą.

Jame keletas darbų buvo skirta ir Trakų Vokės parkui.

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Parsisiųsti

EFA klubas ir KŽEG su socialiniais partneriais 2021 m. vasarą, nuo liepos 23 d. iki rugpjūčio 6 d.,  kviečia į naują plenerą, šįkart tik Trakų Vokėje, kur nuo 2019 m. vykdomi ir 2021 m. baigiami parko rekonstrukcijos darbai. Turėsime progą pažvelgti ir apžvelgti kas atkurta, sukurta naujai, kaip pavyko išsaugoti parko elementus, spalvas  ir dvasią.  Parkas –  visada gyvas kraštovaizdžio meno kūrinys, turintis nuotaikų ir fizinės būsenos raišką, sociokultūrinės aplinkos indikatoriaus ir katalizatoriaus vaidmenį.  Ilga parko restauravimo galimybių studijos ir projekto autorių pastangų ir diskusijų istorija plenere gali būti apibendrinta, reziumuojama ekspertiniu-meniniu-emociniu ir ekologijos, arboristikos, kraštovaizdžio architektūros ir dizaino specialistų žvilgsniu, išreiškiama tapybos, fotografijos, vietovės piešinio, projektinio pasiūlymo priemonėmis.

Manome, kad plenero nebevaržys karantino apribojimai, tačiau nutarta bendrauti tik epizodiškai, suorganizuojant 3 renginius-susitikimus (plenero atidarymas, 2021-07-23 popietė;  parodos atidarymas 2021-08-06 popietė), o šiaip dirbant savarankiškai. Plenero programoje numatomas ir nuotolinis (ir iš dalies akivaizdinis) seminaras (2021-08-02), analizuosiantis istorinio parko rekonstrukcijos projekto patirtį, jame bus proga išklausyti projekto autorių žodį ir įžvalgas, galės pasisakyti Trakų Vokės bendruomenės atstovai, savo vertinimus ir įžvalgas pateiks želdynų, istorinių parkų  ekspertai, skulptūros meistrai.  Seminaro programa bus patvirtinta kiek vėliau. 

Registracija į seminarą ir detalesnė informacija – elektroniniu paštu: lkasforumas@gmail.com

Steponas Deveikis, plenero kuratorius