Spalio 22-24 dienomis, Vienoje, vyksta Europos arboristikos tarybos (EAC) metinis susirinkimas. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Želdynų specialistų sertifikacinio centro, oficialiai registruoto EAC, atstovai jame taip dalyvauja. Arboristų bendruomenei parvešime naujas specialistų rengimo gaires ir žinias, kuriomis dalijosi įvairių sričių profesionalai.

Šis renginys, ypač svarbus Europos arboristams, paskutinįkart vyko 2019 metais, Maskvoje. Pernai susirinkimo nebuvo dėl COVID 19 pandemijos. Tad po dviejų metų pertraukos kolegoms buvo apie ką pakalbėti ir kuo pasidalinti.

Kaip įprasta šiame renginyje, buvo įteiktas Europos medžių miesto apdovanojimas, kuris, aišku, atiteko Vienai. Apdovanojimą perleido 2019 m. nugalėtojai maskviečiai.

Savo ruožtu Viena pristatė susirinkusiesiems miesto – kempinės koncepciją, kuri šuo metu įgyvendinama Austrijos sostinėje. Vietiniai specialistai pasakojo, kaip jiems pavyko išspręsti medžių laistymo problemą panaudojant surinktą lietaus vandenį. Taip pat kolegos dalijosi naujų medžių sodinimo technologijomis, prie kurių ne vienerius metus dirbo įvairių sričių specialistai.

Susirinkime aptarta daugybė arboristams svarbių dalykų. Detalėmis pasidalinsime vėliau, nes renginys dar nesibaigė, o naujienų ir naujovių – be galo daug. Jas ne tik pristatysime, bet ir bandysime įgyvendinti savo darbe.

KŽEG informacija 2021-10-22