Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Komunikacijos skyrius 2019 m. liepos 23 d. išplatino informaciją apie Kraštovaizdžio ir želdynų ekspertų grupės atliktą miesto Laisvės aikštėje augančių 14 medžių fiziologinės būklės ir rizikos aplinkai arboristinį vertinimą. Ekspertai medžius tyrė taikydami akustinę tomografiją, kai su specialiu prietaisu neinvaziniu būdu analizuojama kamieno vidinė struktūra. Atlikti tyrimai leidžia įvertinti, ar medžiai kelia pavojų aplinkai.

Du medžius (kaštonus) ekspertai nurodė kaip kirstinus. Didžiajai daliai tirtų ir pasiūlytų išsaugoti medžių turėtų būti taikomos  arboristinės priežiūros priemonės: redukcinis lajos genėjimas, lajos sutvirtinimas dinamine jungtimi, biostimuliatorių įterpimas į šaknų zonos dirvą.

Pranešime nurodyta, kad medžiai, kurių būklė įvertinta gerai, bus išsaugomi, o keliantys pavojų žmonių saugumui – pašalinti. Taip bus užtikrintos tinkamos ir sveikos naujų medžių augimo sąlygos. Laisvės aikštės ir jos prieigų atnaujinimo projekte vietoj sergančių, nesaugių medžių numatyta pasodinti kone triskart daugiau želdinių (tarp jų – 65 medžiai). Jie užtikrins darnią bei saugią žmogui, estetišką aplinką.

KŽEG informacija

Panevėžio miesto savivaldybės informaciją skaitykite čia:

https://panevezys.lt/lt/naujienos/laisves-aiksteje-salinami-esmg.html