Kai tokie karščiai, „Arbovita ir ko“ jokių genėjimo darbų nevykdo. Taip elgiamės ne vien saugodami savo darbuotojus, bet ir savo mylimiausius klientus – medžius.

Sausros metu medžiams ir taip sunku gyventi, esant drėgmės stygiui sulėtėja, o jai užsitęsus net ir nutrūksta fotosintezė. Ypač miesto medžiams, kur aplink suklotos trinkelės, betonas laiko karštį visą naktį ir išgarina paskutinius drėgmės likučius iš dirvožemio. Tad tokiu sunkiu metu daryti medžiui žaizdas būtų nusikaltimas. Sausros metu sumažėja ir atsparumas kenkėjams – esant nuolatiniam vandens stygiui, įvyksta pokyčių, dėl kurių augalai tampa labiau pažeidžiami parazitų, kuriems normaliomis sąlygomis jie galėtų atsispirti. Augalas susilpnėja, sumažėja gynybinių chemikalų gamyba. Juos užpuola vabzdžiai, kurie paprastai gyvena ir dauginasi sausose ir ligotose vainiko dalyse. Termometro stulpelis vis dar nežada leistis žemiau, tad ir Jums rekomeduojame susilaikyti nuo medžių ir krūmų genėjimo. Bent jau ko temperatūra nenukris iki +25. Aišku, jei norite matyti savo augalus sveikus ir gražius.

Sausros metu, norint padėti kenčiantiems medžiams, būtina juos laistyti – nors retai, bet gausiai. Bent kartą per savaitę. Dažnas, bet taupus laistymas nieko gero neduos. Tad geriau retai, bet nuoširdžiai. Ypač rūpestingai reikia laistyti medelius, pasodintus trinkelėmis ir plytelėmis dengtuose takuose, arti gatvių, nes suspaustoje vietoje augančių augalų šaknys negali gerai vystytis. Be to, čia lietaus, kanalizacijos ir kitų nutekamųjų tinklų nudrenuota žemė būna labai sausa. Laistant žemę, esant galimybei, nupurkšti vandeniu ir visą medelio ar medžio lają.

Aišku, laistyti reikėtų vėlai vakare arba labai anksti ryte, kai nekepina saulė. Deja, tie laikai, kai medžius nuolat laistė lietuviškas lietus, jau praėjo. Norint turėti sveiką ir gyvybingą medį net ir po tokių sausrų, teks jį laistyti.

 

Kristina Žalnierukynaitė

2021 m. liepa